Musíte změnit nastavení vašeho prohlížeče

Ke správnému chodu webu je zapotřebí JavaScript.

Návod: Jak povolit JavaScript ve vašem prohlížeči.

Používáte-li ad-block software, povolte JavaScript u této stránky.

Jakmile povolíte javascript pokuste se znovu obnovit tuto stránku.

Děkujeme.

Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás:

Chironax, spol. s r.o.
Mlýnská 412/42,
Brno-střed - Trnitá, 60200
okres Brno-město
IČ: 47915081

Servisní oddělení:

email: servis@chironaxbrno.cz

telefon: 603861933

Obchodní oddělení:

email: obchod@chironaxbrno.cz

telefon: 603861935

Loading...

Lineární dávkovač ONYX PPS 9001S

Provádíme BTK a SERVIS
Značka: Onyx
44 649 Kč 36 900 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Přenosný infuzní stříkačkový dávkovač PPS 9001S  PCA verze

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přenosný infuzní stříkačkový dávkovač PPS 9001S (přenosná infuzní pumpa PPS 9001S) je určen pro řízenou infuzi kapalin do pacienta pomocí stříkaček pro jedno použití v prostředí jak profesionálních zdravotnických zařízení, tak v prostředí domácí zdravotní péče. Pacientem může být dospělá osoba i dítě.

Parametry infuze lze zadávat v několika režimech dávkování, lze používat různé typy a velikosti stříkaček. Velikost a časové omezení podávaných bolusů a zadání 24-hodinového denního dávkovacího profilu rozšiřují jeho oblast použití. Použití funkce „ZÁMEK“ umožňuje zabránit nežádoucí změně zadaných parametrů infuze.

Dávkovač PPS 9001S se dodává ve standardní PCA verzi. 

PPS 9001S je ambulantní stříkačková infuzní pumpa určená pro řízenou infuzi kapalin do pacienta pomocí stříkaček pro jedno použití. Pumpa je určena k použití v prostředí profesionálních zdravotnických zařízeních a v prostředí domácí zdravotní péče. Pacientem může být dospělá osoba i dítě.

PPS 9001S je ambulantní infuzní pumpa typu 5, která kombinuje typ 2 (přerušovaný průtok infuze) a typ 3 (diskrétní podání bolusu). Infuze proto neprobíhá spojitě, ale probíhá přerušovaně po malých krocích. Velikost kroku (tj. nejmenší posunutí jezdce) je 0,175 mm.

PPS 9001S může obsluhovat školený zdravotnický profesionál nebo pacient či jiná osoba po předchozím zaškolení zdravotnickým profesionálem a po seznámení s návodem k použití a metodikou aplikace přístroje.

PPS 9001S je konstruována tak, aby ji pacient mohl nosit na svém těle a aby tak co nejméně narušovala jeho způsob života a současně umožňovala použití široké škály léčiv. Její využití umožňuje poskytovat léčbu i v domácím prostředí. Tím, že pumpa dává pacientům větší volnost pohybu, může zvyšovat kvalitu jejich života. Rozměry přístroje jsou 170 x 57 x 25 mm při hmotnosti cca 180 g včetně vložených baterií.

Pumpa PPS 9001S

 • je určena především k dlouhodobému podávání léčiv, je ji však možno využít i jako náhradu stacionárních lineárních dávkovačů,
 • může pracovat s různými typy jednorázových stříkaček o objemu 2 až 20 ml,
 • umožňuje zadání denního dávkovacího profilu (24 x 1 hodina),
 • umožňuje zadání parametrů bolusu pro infuzi řízenou pacientem (PCA).

Pumpa PPS 9001S nachází uplatnění v mnoha oborech poskytování zdravotní péče. A to zejména, při chemoterapii, podávání antibiotik nebo analgetik pacientům trpícím vážnými bolestmi (nádorová onemocnění, pooperační stavy, apod.), při anestézii, při hormonálních infuzích, v imunologii při podávání imunoglobulinů a při jiných léčbách pomocí infuzí, při kterých je vyžadována spolehlivost, přesnost a přenosnost. Pumpa je vhodná pro subkutánní, intramuskulární a intravenóznímu dávkování léků.

Pumpa PPS 9001S může být použita pro celou oblast ambulantních infuzí:

 • kontinuální infuze,
 • infuze řízené podle času,
 • infuze řízené pacientem (PCA),
 • infuze, které jsou kombinací výše uvedených.

Kontinuální infuze je rozšířena o možnost dávkování podle denního dávkovacího profilu. Dávkovací profil umožňuje použít různé dávkovací rychlosti během zvolených časových intervalů. Počet časových intervalů je 24 a délka každého z nich je právě jedna hodina. Dávkování je pak řízeno podle aktuálního (reálného) času a opakuje se vždy po 24 hodinách.

Při chronické bolesti se požadavky terapie mění v závislosti na intenzitě pacientovy bolesti. Pumpa umožňuje pacientovi, aby mohl v mezích určených lékařem řídit množství dávkovaných analgetik.
Pumpa umožňuje flexibilní léčbu bolesti:

 • jako pumpa s konstantní dávkovací rychlostí při kontinuálním dávkování (kontinuální),
 • jako pacientem řízená pumpa při podávání bolusů (PCA),
 • při kombinaci obou výše uvedených (kontinuální + PCA).

Ke každé pumpě PPS 9001S dodáváme průhledný ochranný plastový kryt. Tento kryt slouží k ochraně samotné pumpy před poškozením, k zamezení nechtěné změny zadaných parametrů pumpy a nechtěné manipulace se stříkačkou.

Volitelné příslušenství dodávané k našim pumpám poskytuje možnost jak jejich spolehlivého upevnění u lůžka pacienta (dva typy přístrojových držáků), tak jejich nošení na těle pacienta (dva typy brašen).

Na základě zkušeností z oblasti vývoje, výroby a používání infuzních pump nabízíme uživatelům několik variant (modifikací) infuzní pumpy PPS 9001S. Naší snahou je, aby stupeň náročnosti ovládání pumpy odpovídal co nejvíce představám a potřebám uživatelů na její použití. Při požadavku uživatele na co nejjednodušší ovládání pumpy nabízíme variantu (modifikace „EV5“), kdy lze používat pouze jednu stříkačku, jejíž velikost je předem stanovena. Pacient po zapnutí pumpy zadá pouze rychlost dávkování a odstartuje infuzi. Pokud je již rychlost dávkování nastavena, stačí po založení stříkačky do pumpy pouze infuzi odstartovat. Na displeji je stále zobrazena rychlost infuze.

Během životnosti pumpy poskytujeme bezplatnou poradenskou činnost. Na přání zákazníka poskytujeme zaškolení obsluhy, i opakovaná.

 

VOLITELNÉ VYBAVENÍ

 • průhledný ochranný kryt
 • univerzální brašna

 

TECHNICKÉ PARAMETRY

Hmotnost bez baterií: 140 g Maximální dávkovací rychlost: 25 (100*) ml / h
Hmotnost s bateriemi: cca 180 g Minimální dávkovací rychlost: 1 ml / 24h
Rozměry (D x V x H): 170 x 57 x 25 mm Funkce: zámek
Technická přesnost: ±2 % Funkce: denní dávkovací profil
Stříkačky: 20/ 10/ 5/ 2 ml Funkce: bolus
Doba provozu: cca 180 stříkaček o objemu 20ml při maximální rychlosti Délka základního kroku: 0,175 mm
Napájení přístroje: 2x 1,5V baterie typu AA nebo 2x 1,2V akumulátor typu AA Elektrická bezpečnost: typ CF, krytí IP24
(*podle požadavků zákazníka)

 

 

 

9001S